Dlaczego warto ćwiczyć na orbitreku?

Jednym z najbardziej uniwersalnych urządzeń do ćwiczeń w domu jest orbitrek. Może na nim ćwiczyć praktycznie każdy, w tym osoby dochodzące do siebie po różnego rodzaju kontuzjach czy po prostu starsze wiekiem. Na orbitreku można wyrobić sobie mięśnie w całym ciele, ale też po prostu spalić nadmiar tkanki tłuszczowej, co pozwoli na schudnięcie. Orbitreki zastępują wycieczki górskie, jazdę na rowerze czy biegi narciarskie, ponieważ wykonuje się na nich ruchy takie jak podczas uprawiania tych sportów. A to wszystko we własnym domu, a nawet przed telewizorem, ponieważ ćwiczenie na tym sprzęcie nie przeszkadza w oglądaniu swoich ulubionych programów.

Jaki sprzęt wybrać?

Ponieważ jest to sprzęt do domowego użytku warto celować w średnią półkę cenową na przykład w orbitrek Kettler, który można znaleźć w wielu wariantach z kołem zamachowym z tyłu albo z przodu. Magnetyczne czy elektromagnetyczne. A także z różnymi systemami hamowania czy rodzajami łożysk. Nie warto jednak kupować używanych maszyn, ponieważ mimo, że na pierwszy rzut oka mogą wydawać się w porządku, mogą być już rozregulowane. W orbitreku ważna jest też ilość programów ćwiczeń do wyboru. Im więcej, tym lepiej. Ale osobom początkującym lub skupiającym się tylko na polepszeniu kondycji i wysmukleniu sylwetki wystarczy kilka podstawowych programów.

Zalety ćwiczeń na orbitreku

Zalet jest wiele. Ale najważniejszą jest to, że nie obciąża stawów. A więc i osoby starsze i schorowane mogą na nim ćwiczyć. Także osoby z dużą nadwagą nie powinny odczuwać bólu stawów po ćwiczeniach. Podczas ćwiczeń na orbitreku nogi cały czas pozostają na urządzeniu, więc nie ma nacisku na stawy takiego jak np. podczas biegania, gdzie stopy się odrywają i wracają na ziemię, a stawy mocno uginają i przyjmują ciężar. Taki trening działa pozytywnie na całe ciało i pozwala spalić więcej kalorii niż podczas takiego samego czasu treningu np. na bieżni czy rowerku. Przy intensywnym treningu w godzinę można spalić nawet 800 kcal, czyli więcej niż zjadamy na obiad. Podczas treningu do pracy zmuszane są wszystkie partie mięśni. Nie tylko nogi czy ręce, ale też mięśnie pleców, ud czy pośladków.

Dzięki wielu programom ćwiczeń można skupić się na pracy np. nad mięśniami nóg albo też ogólnej poprawie kondycji. Bardzo łatwo jest wymodelować na raz całe ciało. Nie trzeba korzystać z wielu różnych urządzeń na siłowni. Dodatkowo orbitreki są bardzo bezpiecznymi w użytku urządzeniami, ponieważ wystarczy przestać ćwiczyć a orbitrek sam się zatrzymuje. Nie ma więc opcji, że z niego spadniemy jak na przykład z bieżni, gdy jej nie wyłączymy przed zejściem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *